KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 13206334
nr 1320 6334
Aron Gerle
(1860-1930), Sverige
Färgkrita, Landskap med sjö. Signerad. Motivet: 68x68 cm
Aron Gerle, svensk målare och grafiker född 1860, död i Stockholm 1930.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 april 2020
kl 20:34:50
17/4 13:00:10
19/4 22:30:31
Aron Gerle
Läs mer om Aron Gerle